Jak ukryć cellulit?

Jeśli masz już dość cellulitu, to nie jesteś sama. Około 85 procent kobiet w wieku 20 i więcej lat cierpi z tego powodu. Niewielkie to pocieszenie. Cellulit jest często powodowany przez genetykę, więc może pojawić się nawet jeśli stosujesz zdrową dietę i regularnie ćwiczysz. Bez względu na przyczynę, nie można na stałe pozbyć się cellulitu, ale to nie znaczy, że musisz zrezygnować z szortów i ze strojów kąpielowych na zawsze. Zabiegi typu “zrób to sam” pomagają ukryć cellulit i nadać skórze zdrowy, stonowany wygląd.
Krok 1

Wcieraj w skórę krem redukujący cellulit, który zawiera kofeinę. Wcieraj krem ​​energicznie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Kofeina, gdy jest stosowana miejscowo, tymczasowo napina i wygładza skórę. Kremy zawierające witaminę C i miłorząb dwuklapowy mogą również pomóc w polepszeniu krążenia. Efekt ujędrniający nie jest trwały; zwykle trwa około ośmiu godzin. Po prysznicu należy ponownie nałożyć krem.

Krok 2
Wymieszaj zużytą kawę z łyżką oliwy z oliwek, a następnie pozostaw mieszankę w lodówce aż do zmrożenia. Pod prysznicem wmasuj mieloną kawę w celulit przez maksymalnie 15 minut. Pozostaw mieszaninę na 30 minut, a następnie spłucz.

Krok 3
Weź prysznic jak zwykle, a następnie osusz się ręcznikiem. Wcieraj krem ​​nawilżający w skórę, gdy jest jeszcze trochę wilgotny. Wygładź niewielką ilość kremu przeciwsłonecznego na obszarach z cellulitem. Spryskuj resztę ciała sprayem samoopalacza, a następnie dobrze wetrzyj produkt.

Krok 4
Pójdź do masażysty po profesjonalny masaż. Pomoże.

Krok 5
Ujędrnij swoje uda, wykonując przysiady. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie i sprawia, że ​​cellulit jest mniej zauważalny. Aby robić przysiady, stój z nogami na szerokości barków. Zegnij kolana, jak gdybyś usiadła, a następnie przytrzymaj pozycję przez dwie sekundy. Wstań, a następnie przykucnij ponownie. Powtórz to 15 razy przez trzy dni w tygodniu.


Jeśli powyższe kroki nie zadziałają to
należy skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania pomocy. Lekarz może zaproponować długotrwałe rozwiązania, takie jak zabiegi laserowe, które zmniejszają komórki tłuszczowe lub stymulują produkcję kolagenu.

Ostrzeżenia

Unikaj opalania się lub leżenia w solarium, aby ukryć cellulit. Obie te metody narażają organizm na szkodliwe promienie UV. Samopalacz jest o wiele bezpieczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Pektyna owocowa a żelatyna

Następny artykuł

Co to jest masaż nuru i jak wygląda/przebiega?

Przeczytaj też