Ile piw można wypić, żeby nie dostać kaca?

Ból głowy, nudności, suchość w ustach i inne nieprzyjemne efekty kaca sprawiają, że mamy ochotę przysięgnąć sobie rezygnację z picia na zawsze. Większość z nas wie, że kac jest skutkiem picia zbyt dużej ilości alkoholu, ale dla każdego “za dużo” określa zupełnie inną wartość. Ilość piwa, którą możesz wypić, bez zwijania się z powodu kaca kolejnego dnia, zależy od twojego stanu fizjologicznego, zdrowia, własnej historii picia, ale również historii picia swojej rodziny w przeszłości.

Kto jest wrażliwy na kaca?

Naukowiec z Rhode Island, dr Robert Swift z Centrum Medycznego Opieki Opieki nad Dzieckiem, prowadził badania nad kacem i stwierdził, że osoby pijące umiarkowanie lub średnio alkohol, bardziej cierpią kolejnego dnia z powodu kaca, niż alkoholicy.. Może to być spowodowane wytworzeniem tolerancji organizmu, na działanie alkoholu. Inny podejrzewany powód jest taki, że alkoholicy piją, właśnie po to, by uniknąć bólu kaca. Doktor Swift stwierdził również, że jeżeli w rodzinie występowały przypadki alkoholizmu, istnieje większe prawdopodobieństwo przeżywania nieprzyjemnego kaca.

Ile piwa możesz wypić?

Go Ask Alice, projekt sponsorowany przez Opiekę Zdrowotną na Columbia University, donosi, że dla większości ludzi próg kaca to pięć drinków, zwłaszcza jeżeli są one spożywane w krótkim czasie, i to na pusty żołądek. Pijackie gry, popijawy i shoty mogą dołożyć się do problemu. Jeden drink to tyle samo, co jeden duży kufel piwa.

Czynniki wpływające na kaca

Mniejsze osoby, jak na przykład drobne kobiety, mają generalnie mniejszą tolerancję na alkohol. Picie na pusty żołądek znacząco zwiększa szansę na dostanie kaca, tak samo wpływa picie zbyt dużej ilości napojów alkoholowych, jeden po drugim, w krótkim czasie. Osoby, które nigdy nie piły lub robią to rzadko, są bardziej narażone na kaca. Mieszanie piwa z mocniejszymi trunkami, również przyczynia się do szybszego upicia się, a więc i przeżywania porannego kaca, ponieważ karbonatyzacja w piwie, wpływa na lepszą absorpcję alkoholu z krwi.

Zapobieganie występowaniu kaca

W gestii długoterminowego zdrowia, American Heart Association zaleca, aby kobiety piły nie więcej niż jeden drink dziennie, a mężczyźni pili więcej niż dwa. Aby przestrzec się przed porannym kacem, pij umiarkowane ilości alkoholu i spróbuj rozłożyć ilość wypijanego alkoholu na cały wieczór. Pi powoli, zamiast wypijać piwo duszkiem. W przerwach między piciem alkoholu, spożywaj wodę albo inne napoje bezalkoholowe. Przed rozpoczęciem picia alkoholu koniecznie zjesz duży posiłek. Obserwuj siebie i swoją reakcję na alkohol, jeżeli po wprowadzeniu powyższych rad w życie, nadal cierpisz z powodu kaca, najwyraźniej musisz ograniczyć się jeszcze bardziej.

1 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Skąd brać białko przy diecie wegetariańskiej?

Następny artykuł

Przyprawy - czym są?

Przeczytaj też