Ćwiczenia przy biurku – w pracy czy w domu

6 ćwiczeń, które możesz wykonywać siedząc przy biurku.

Jeśli próbujesz wzmacniać mięśnie, spędzanie godzin na siłowni nie jest jedynym wyjściem. Możesz je wzmocnić i poprawić ogólną formę robiąc ćwiczenia siłowe takie jak przysiady, martwe ciągi i wyciskanie sztangi nad głowę, lub siedząc wygodnie na krześle biurowym.  Kluczem jest izometria. Izometria to rodzaj treningu, w którym stawy pozostają nieruchome a długość mięśnia pozostaje taka sama podczas skurczu. Ćwiczenia te nie budują mięśni, ale pomagają utrzymać siłę i mogą pomóc w perfekcyjnym wykonaniu wyciskania żołnierskiego, z którym zawsze miałeś problem. Zaintrygowany? Wypróbuj te sześć ćwiczeń przy biurku i czerp korzyści. Nie tylko poprawisz swoją kondycję, ale także zwalczysz popołudniowy spadek energii i zapewnisz sobie rozrywkę, gdy Facebook zacznie cię nudzić.

Brzuszki

Każdy chce bardziej płaskiego i umięśnionego brzucha. Kiedy przez telefon rozmawiasz z klientem, wypróbuj ten rodzaj brzuszków, które wykonasz siedząc na wygodnym fotelu. Usiądź prosto ze stopami płasko na podłodze. Napnij mięśnie brzucha tak, jak podczas normalnych brzuszków na podłodze i utrzymuj napięcie przez co najmniej dziesięć sekund. Wykonaj trzy serie, każda po trzy powtórzenia.

Tricepsy

Kiedy twoje ręce są wolne od pisania, odbierania telefonów i klikania, wykorzystaj ten czas i wykonaj następujące ćwiczenie, które wzmocni twoje tricepsy. Ustaw krzesło blisko biurka i ustaw przedramiona na blacie tak, aby tworzyły kąt 90 stopni. Zaciśnij pięści i ułóż dłonie tak, aby ich zewnętrzna strona opierała się o biurko. Następnie powoli oprzyj się na rękach i podnieś się do góry, utrzymując barki w dole. Utrzymaj się w tej pozycji przez dziesięć sekund i powtórz ćwiczenie sześć razy.

Uginanie bicepsa

Czytasz coś na ekranie? To świetny czas na wyćwiczenie swoich bicepsów. Siedząc przy biurku, zegnij ręce i włóż przedramiona pod blat wewnętrzną stroną dłoni skierowaną ku górze. Oprzyj ręce o blat i napnij mięśnie tak, jakbyś chciał podnieść biurko. Utrzymaj napięcie przez dziesięć sekund zanim znowu rozluźnisz mięśnie.  Wykonaj dziesięć serii, koncentrując się na utrzymaniu prawidłowego oddechu i prostych pleców.

Spięcia łydek

Silne i wyrzeźbione łydki są jedną z pierwszych rzeczy, które zauważą dziewczyny, gdy przyjdzie wiosna i twoje spodenki wyjdą z szafy. Wzmocnij swoje łydki poprzez następujące ćwiczenie izometryczne. Usiądź na krześle z nogami położonymi płasko na podłodze, pamiętając o prostych plecach. Unieś swoje pięty jednocześnie mocno napinając łydki. Upewnij się, że twoje palce pozostają na podłodze i utrzymaj taką pozycję przez dziesięć sekund. Powtórz ćwiczenie trzy razy.

Mięśnie szyi

Nie jest nowiną to, że siedzenie przy biurku przez 40 lub więcej godzin tygodniowo źle wpływa na twoje ciało. Często duża ilość napięcia przechowywana jest w twojej szyi. Następujące ćwiczenie ukierunkowane jest na wzmocnienie i rozluźnienie mięśni szyi, które znajdują się w jej tylnej części. Usiądź prosto na krześle i unieś ręce ponad głowę. Zegnij łokcie i przepleć palce, zanim położysz ręce z tyłu głowy. Napieraj głową w tył, a rękoma do przodu. Utrzymaj napięcie szyi przez pięć sekund a następnie się rozluźnij. Powtórz ćwiczenie do pięciu razy.

Silniejsze nogi

Wzmocnij swoje uda za pomocą podanego ćwiczenia. Siedząc wyprostowany na fotelu, oprzyj swoje przedramiona na ramionach fotela i mocno za nie złap. Wyprostuj jedną nogę przed siebie i napnij mięśnie czworogłowe uda. Utrzymaj taką pozycję przez około pięć sekund zanim opuścisz nogę na podłogę. Powtórz ten ruch 12-15 razy zanim zmienisz nogę na drugą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Co się dzieje z tłuszczem, gdy chudniemy?

Następny artykuł
Potliwość pleców

Nadmierna potliwość pleców - jak temu zaradzić?

Przeczytaj też